Na naszych stronach znajdują się pliki Cookies, które służą między innymi do generowania statystyk oraz udostępniania pewnych usług. Te niewielkie tekstowe pliki zapisywane są na Państwa urządzeniach.
Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na nie prosimy opuścić stronę lub zablokować ciasteczka w opcjach swojej przeglądarki.

Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ
Biblioteka Zespołu Szkół Przemysłu Mody Biblioteka Zespołu Szkół Przemysłu Mody Biblioteka Zespołu Szkół Przemysłu Mody Biblioteka Zespołu Szkół Przemysłu Mody Biblioteka Zespołu Szkół Przemysłu Mody Biblioteka Zespołu Szkół Przemysłu Mody Biblioteka Zespołu Szkół Przemysłu Mody Biblioteka Zespołu Szkół Przemysłu Mody Biblioteka Zespołu Szkół Przemysłu Mody Biblioteka Zespołu Szkół Przemysłu Mody
Aktualności O Bibliotece Zbiory Galeria Lektury Wystawy Polecamy

Dzień Włókiennika z łódzkimi królami bawełny

  

W piątek 15 kwietnia 2016 roku obchodziliśmy uroczyście w naszej szkole Dzień Włókiennika. Z tej okazji ZSPM odwiedziło wielu znakomitych gości reprezentujących władze oświatowe, pracodawców i instytucje zaprzyjaźnione ze szkołą. Przybyli także emerytowani nauczyciele ZSPM. Ponadto gościliśmy delegację z zagranicy.

Gości powitała dyrektor ZSPM pani mgr inż. Halina Włodarczyk. Po oficjalnych przemówieniach przyszedł czas na podanie wyników zorganizowanych w ZSPM konkursów : Nowy zawód oczami uczniów - technik przemysłu mody i Moda uczniowska w obiektywie i na wybiegu. W obu przypadkach zwycięzcami okazali się uczniowie klasy 1a : Wiktoria Gonera i Tobiasz Nogala. Ponadto w pierwszym konkursie drugie miejsce zdobyli ex aequo Sylwester Michniewski z klasy 1a oraz Sandra Kaczyńska z klasy 2c. Również w drugim konkursie tuż za zwycięzcą uplasowali się ex aequo Karolina Włodarkiewicz z Gimnazjum nr 1 w Koluszkach oraz Maja Czarnecka z  Gimnazjum nr 18 w Łodzi. W nagrodę otrzymali prezenty ufundowane przez sponsorów. Aleksandra Choszczyk z Gimnazjum nr 1 w Koluszkach otrzymała wyróżnienie.

Następnie obejrzeliśmy prezentację przygotowaną przez panią Joannę Kosmalską –Piętkę, która omówiła przebieg naszego projektu Promoting our Regions in Modenr Entrepreneurship w ramach programu Erasmus+.

Wyjątkowo ciekawa była część artystyczna. Złożyły się na nią : występ szkolnego chóru, prezentacja dorobku i działalności łódzkich królów bawełny, przypomnienie historii naszej szkoły oraz, oczekiwany niecierpliwie przez wszystkich, pokaz mody przygotowany przez uczniów ZSPM pod opieką pani Anny Batory i nauczycieli przedmiotów zawodowych. Całość poprowadziła pani Magdalena Michalak-prezenterka łódzkiego oddziału TVP.

 

źrółó: http://zspm.net/strona-glowna/536-dzienwlokiennika.html