Na naszych stronach znajdują się pliki Cookies, które służą między innymi do generowania statystyk oraz udostępniania pewnych usług. Te niewielkie tekstowe pliki zapisywane są na Państwa urządzeniach.
Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na nie prosimy opuścić stronę lub zablokować ciasteczka w opcjach swojej przeglądarki.

Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ
Biblioteka Zespołu Szkół Przemysłu Mody Biblioteka Zespołu Szkół Przemysłu Mody Biblioteka Zespołu Szkół Przemysłu Mody Biblioteka Zespołu Szkół Przemysłu Mody Biblioteka Zespołu Szkół Przemysłu Mody Biblioteka Zespołu Szkół Przemysłu Mody Biblioteka Zespołu Szkół Przemysłu Mody Biblioteka Zespołu Szkół Przemysłu Mody Biblioteka Zespołu Szkół Przemysłu Mody Biblioteka Zespołu Szkół Przemysłu Mody
Aktualności O Bibliotece Zbiory Galeria Lektury Wystawy Polecamy

O Bibliotece... 

Witamy na stronie biblioteki Zespołu Szkół Przemysłu Mody

im. Bł. Matki Teresy w Łodzi.

 

„Biblioteka była miejscem magicznym. Zawsze czekały tam na mnie tysiące głosów, które chciały prowadzić ze mną dialog. Wchodziłem do środka, spoglądałem na zapełnione książkami regały i szeptałem: 
- Opowiedz mi historię.

I one opowiadały. Biblioteka stała się moją rodziną”.

 

Charles Martin: „Niezapisana opowieść. Nikt nie jest samotną wyspą”.

 

 

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ:

 

poniedziałek 8:30 - 14:30 
wtorek 8:30 – 14:30
środa 10:00 – 16:00
czwartek 10:00 - 16:00
piątek 8:30 – 14:30

 

nauczyciel bibliotekarz: mgr Małgorzata Andrzejczak

 

Biblioteka znajduje się na pierwszym piętrze szkoły. Zajmuje jedno pomieszczenie, w którym utworzone zostały:

 

Wypożyczalnia:

 

Uczniowie i nauczyciele mają wolny dostęp do księgozbioru; samodzielnie mogą wybierać książki z zakresu literatury pięknej i popularno-naukowej. Uczniowie i nauczyciele mogą także korzystać z komputerów i urządzenia ksero.

 

Czytelnia

 

Dysponuje kilkoma miejscami dla czytelników. Można tu skorzystać ze słowników, encyklopedii lub przeczytać ciekawy artykuł w czasopiśmie, przygotować się na zajęcia a także odpocząć chwilę na przerwie.

 

W szkolnej bibliotece odbywają się także różne zajęcia twórcze: dekorowanie przedmiotów metodą decoupage, tworzenie kart świątecznych itp.

 

W ciągu całego roku szkolnego organizowane są liczne wystawy i gazetki np.: o najpiękniejszych bibliotekach, o ulubionych książkach nauczycieli, o exlibrisach, o modzie na czytanie itp.

 

Uroczyście obchodzi się wszystkie święta związane z książką, biblioteką i czytelnictwem np.: Miesiąc Bibliotek Szkolnych, Dzień Książki i Praw Autorskich, Dzień Języka Ojczystego, Tydzień Bibliotek, Walentynki w bibliotece. Z tej okazji proponowane są uczniom konkursy: na zakładkę do książki, zdjęcie z książką, plakat biblioteczny itp.

 

Zapraszamy