Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ
Aktualności O Bibliotece Zbiory Galeria Lektury Wystawy Polecamy

O Bibliotece...

Witamy na stronie biblioteki Zespołu Szkół Przemysłu Mody

im. Bł. Matki Teresy w Łodzi.

„Biblioteka była miejscem magicznym. Zawsze czekały tam na mnie tysiące głosów, które chciały prowadzić ze mną dialog. Wchodziłem do środka, spoglądałem na zapełnione książkami regały i szeptałem:
- Opowiedz mi historię.

I one opowiadały. Biblioteka stała się moją rodziną”.

Charles Martin: „Niezapisana opowieść. Nikt nie jest samotną wyspą”.

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ:

poniedziałek 8:30 - 14:30
wtorek 8:30 – 14:30
środa 10:00 – 16:00
czwartek 10:00 - 16:00
piątek 8:30 – 14:30

nauczyciel bibliotekarz: mgr Małgorzata Andrzejczak

Biblioteka znajduje się na pierwszym piętrze szkoły. Zajmuje jedno pomieszczenie, w którym utworzone zostały:

Wypożyczalnia:

Uczniowie i nauczyciele mają wolny dostęp do księgozbioru; samodzielnie mogą wybierać książki z zakresu literatury pięknej i popularno-naukowej. Uczniowie i nauczyciele mogą także korzystać z komputerów i urządzenia ksero.

Czytelnia

Dysponuje kilkoma miejscami dla czytelników. Można tu skorzystać ze słowników, encyklopedii lub przeczytać ciekawy artykuł w czasopiśmie, przygotować się na zajęcia a także odpocząć chwilę na przerwie.

W szkolnej bibliotece odbywają się także różne zajęcia twórcze: dekorowanie przedmiotów metodą decoupage, tworzenie kart świątecznych itp.

W ciągu całego roku szkolnego organizowane są liczne wystawy i gazetki np.: o najpiękniejszych bibliotekach, o ulubionych książkach nauczycieli, o exlibrisach, o modzie na czytanie itp.

Uroczyście obchodzi się wszystkie święta związane z książką, biblioteką i czytelnictwem np.: Miesiąc Bibliotek Szkolnych, Dzień Książki i Praw Autorskich, Dzień Języka Ojczystego, Tydzień Bibliotek, Walentynki w bibliotece. Z tej okazji proponowane są uczniom konkursy: na zakładkę do książki, zdjęcie z książką, plakat biblioteczny itp.