Na naszych stronach znajdują się pliki Cookies, które służą między innymi do generowania statystyk oraz udostępniania pewnych usług. Te niewielkie tekstowe pliki zapisywane są na Państwa urządzeniach.
Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na nie prosimy opuścić stronę lub zablokować ciasteczka w opcjach swojej przeglądarki.

Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ
Biblioteka Zespołu Szkół Przemysłu Mody Biblioteka Zespołu Szkół Przemysłu Mody Biblioteka Zespołu Szkół Przemysłu Mody Biblioteka Zespołu Szkół Przemysłu Mody Biblioteka Zespołu Szkół Przemysłu Mody Biblioteka Zespołu Szkół Przemysłu Mody Biblioteka Zespołu Szkół Przemysłu Mody Biblioteka Zespołu Szkół Przemysłu Mody Biblioteka Zespołu Szkół Przemysłu Mody Biblioteka Zespołu Szkół Przemysłu Mody
Aktualności O Bibliotece Zbiory Galeria Lektury Wystawy Polecamy

Powrót do klasycznego kanonu lektur?

W swoim expose Beata Szydło zapowiedziała zmiany w szkolnictwie, w tym powrót do pełnego nauczania historii oraz klasycznego kanonu lektur.

Wszyscy marzymy o tym, żeby Polska młodzież była jak najlepiej wykształcona. Marzymy o tym, żeby mogła spełniać swoje ambicje - te ambicje, które każdy człowiek na starcie swojego życia gdzieś sobie stawia. Trzeba wrócić do pełnego nauczania historii i do klasycznego kanonu lektur - mówiła premier Beata Szydło w swoim expose.


Lista lektur dla szkół ponadgimnazjalnych

KOMUNIKAT DYREKTORA CKE W SPRAWIE LISTY LEKTUR DLA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

NA EGZAMIN MATURALNY OD MAJA 2009 ROKU

W związku z wejściem w  życie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 sierpnia 2008 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół  (DzU Nr 159 poz. 992) dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej informuje,  że na egzaminie maturalnym z języka polskiego od maja 2009 roku obowiązywać  będą  następujące utwory: na poziomie podstawowym  

 

1. LITERATURA POLSKA

− Bogurodzica w kontekście poezji średniowiecznej